Paczka w Weekend - przesyłki nadane w piątek wysyłamy bez dodatkowych opłat z dostawą w sobotę. Dotyczy tylko przesyłek do paczkomatów Inpost.

W zdrowym ciele zdrowy duch według ASICS - Technologia GEL

Opublikowane w:

Kategorie: Obuwie

ASICS rozpoczął swoją działalność prawie 70 lat temu, kiedy Kihachiro Onitsuka zaczął w Kobe produkować obuwie do koszykówki. Wkrótce rozszerzył asortyment o buty do biegania, których pierwsza para, Marathon Tabi, pojawiła się już w 1953 roku. Firma rozrosła się i zmieniła nazwę na ASICS, akronim od łacińskiej sentencji: „Anima sana in corpore sano” (w zdrowym ciele zdrowy duch). Od tego czasu ASICS stał się jedną z czołowych firm zajmujących się butami do biegania.

REWOLUCJA ŻELOWYCH KAPSUŁEK - ASICS GEL

W 1986 roku firma ASICS zaczęła stosować innowację, która zrewolucjonizowała rynek obuwia sportowego. Była to technologia ASICS GEL CUSHIONING opracowana z myślą o amortyzacji stopy biegacza. Jej zadaniem było złagodzenie wstrząsu podczas lądowania na podłożu i wspomaganie wybicia. Osiągnięto to przy pomocy poliuretanowych kapsułek wypełnionych żelem silikonowym. Ich rozmieszczenie uzależnione jest od przeznaczenia butów: w systemie amortyzującym Rearfoot Gel kapsułki znajdują się w tylnej części podeszwy w celu amortyzowania wstrząsów powstających na pięcie, natomiast w systemie Forefoot Gel - w przedniej.

Kombinacja obydwu systemów - Rearfoot and Forefoot Gel Cushioning Systems - powoduje zarówno pochłanianie wstrząsów, jak i wspomaga fazę odbicia, wspierając stopę zarówno na etapie chodu, jak i biegu.

ASICS - NIE TYLKO ŻEL

Buty do biegania ASICS wyposażone są również w inne udogodnienia, które decydują o niewątpliwej dominacji produktów firmy w segmencie obuwia do biegania. Oto trzy najważniejsze systemy wspierające technologię ASICS GEL CUSHIONING:

  • FLYTEFOAM - technologia lekkiej i stabilnej pianki, która jest stosowana w podeszwach środkowych głównych kolekcji butów do biegania. Dzięki doskonałym właściwościom odzyskiwania kształtu obuwie ASICS z FLYTEFOAM wraca do swojego pierwotnego kształtu po każdym kroku. Ta lekka technologia została utworzona przy użyciu pianki polimerowej zawierającej włókna odporne na stałe odkształcenia. Wysokiej jakości amortyzacja adaptacyjna buta zapewnia biegaczom wygodniejszy i sprężysty ruch.

  • DUOMAX SUPPORT SYSTEM – technologia polegająca na zastosowaniu dwóch warstw podeszwy środkowej o różnej gęstości i ułożonych w odpowiedni sposób w celu zapobiegania destabilizacji i obracania się stopy w fazie biegu. DUOMAX zapewnia poprawne przyjmowanie ciężaru ciała przez śródstopie, a nie przez zewnętrzne części podeszwy. System stosuje się w butach biegowych dobrze trzymających i sztywnych, zapobiegających nadmiernej pronacji podczas biegu. 

  • TRUSSTIC SYSTEM – element umieszczony w pobliżu podeszwy środkowej mający za zadanie zapewnić lepszą kontrolę ruchów skrętnych stopy i poprawić jej stabilizację.

Przez kilkadziesiąt lat swojej działalności firma ASICS opatentowała i wprowadziła do produkcji szereg innych innowacji, niemniej te wymienione wyżej są najbardziej w sportowym świecie znane icenione. Znalazły zastosowanie m.in. w ikonach obuwia sportowego, które niżej pokrótce przedstawiamy.

ASICS GEL-KAYANO - buty dla długodystansowych pronatorów

ASICS GEL-Kayano to stabilne i wygodne buty do biegania ze wsparciem pronacji. Model ten istnieje na rynku już od ponad 25 lat i przez ten czas jest stale rozwijany i udoskonalany. ASICS GEL-Kayano, zapewniając zwiększoną amortyzację, chronią stopy i stawy przed bólem podczas dłuższych dystansów. Tak jak we wszystkich butach firmy w ASICS GEL-Kayano, zastosowano w ich podeszwie amortyzującą technologię ASICS GEL w połączeniu z innymi rozwiązaniami.  Do najważniejszych z nich należą:

  • Duomax - system wsparcia zintegrowany z podeszwą środkową po wewnętrznej stronie stopy. Sprawia, że ​​w przypadku zmęczenia, stawy nie zginają się do wewnątrz.

  • FlyteFoam -najlżejszy i jednocześnie najbardziej reaktywny materiał stosowany na podeszwie środkowej.
  • Zewnętrzny zapiętek z TPU - zapewnia optymalną stabilność na długich dystansach. Dodatkowo na zapiętku umieszczono elementy odblaskowe.

ASICS GEL-KENUN - bieganie po chmurze

Buty do biegania ASICS GEL-Kenun stworzone zostały z myślą o tych, którzy doceniają interesujący wygląd, ale przede wszystkim stawiają na znakomite właściwości biegowe. Dzięki użytym systemom konstrukcji, buty znakomicie dopasowują się do stopy i właściwie amortyzują wstrząsy oddziałujące na nogi przy lądowaniu. Krój bieżnika zaprojektowany został w ten sposób, aby buty do biegania ASICS GEL-Kenun posiadały możliwie najlepszą przyczepność i obniżały w maksymalny sposób ryzyko poślizgu.

Kluczową technologią wykorzystaną przy tworzeniu butów do biegania ASICS GEL-Kenunjest Pad Gel. Opracowana została całkiem niedawno w Instytucie Nauk Sportowych ASICS (ISS). Jest to połączenie wytrzymałej warstwy zewnętrznej i miękkiego żelu umieszczonego wewnątrz, który idealnie dopasowuje się do stopy. Wkładka Gel bezpośrednio styka się z podłożem, dzięki czemu podniesiono znacznie walory amortyzacji, a jej unikalny, okrągły kształt zapewnia płynniejszy bieg. 

Buty do biegania ASICS GEL-Kenuninspirowane są japońskim słowem „kenun”, które oznacza „cirrus”, a więc rodzaj chmury złożonej z wąskich, delikatnych pasm. Pad GEL ma zaokrągloną podeszwę buta w kształcie chmury i zawiera linie, które nawiązują do delikatnych smug chmur pierzastych. 

ASICS GEL-LYTE III - MIEJSKA KLASYKA LAT 90.

Buty do biegania ASICS GEL-Lyte III posiadają design nawiązujący do estetyki ostatniej dekady ubiegłego wieku, a ich klasyczna sylwetka wyposażona została w szereg najnowocześniejszych technologii zapewniających komfort i wsparcie podczas biegania.

ASICS GEL-Lyte III to jeden z najbardziej kultowych modeli, będący przełomem w komforcie użytkowania. Podeszwa środkowa tych butów wykonana została z pianki o potrójnej gęstości. Takie rozwiązanie to innowacja technologiczna, która zrewolucjonizowała branżę sportową, oferując niesamowitą wygodę dla stóp.

Rozdwojony język ASICS GEL-Lyte III jest kolejną nowinką techniczną, która wciąż zdobywa nowych fanów. Otula on ciasno stopę, zapewniając dodatkowe podparcie i zmniejszając tarcie.

Buty do biegania ASICS GEL-Lyte III to ikona stylu sportowego. Ich kultowy design, odważny wybór kolorów i ponadczasowe wzornictwo już trzecią dekadę przyciągają uwagę biegaczy.

***

W naszym sklepie znajdziecie Państwo szereg modeli butów ASICS przeznaczonych do biegania i uprawiania innych dyscyplin sportowych oraz o charakterze lifestyle'owym. Oferujemy nowoczesne technologie, doskonały design i niesamowitą wygodę. Serdecznie zapraszamy!

Komentarz

Zostaw komentarz

Zaloguj się