Paczka w Weekend - przesyłki nadane w piątek wysyłamy bez dodatkowych opłat z dostawą w sobotę. Dotyczy tylko przesyłek do paczkomatów Inpost.

Turfy - buty piłkarskie do gry na orliku

Opublikowane w:

Kategorie: Obuwie

Autor: Forol

DOBRZE DOBRANE BUTY PIŁKARSKIE

Kluczem do sukcesu każdego piłkarza - zaraz po technice gry - jest odpowiednie obuwie. Istnieją różne nawierzchnie, więc buty piłkarskie powinniśmy wybierać pod ich kątem. Nie tylko w celu uzyskiwania najlepszych wyników, ale również dla własnego bezpieczeństwa.

JAKIE WYBRAĆ BUTY NA ORLIK?

Turfy piłkarskie, lanki czy korki? Te ostatnie nie znajdą w tym przypadku zastosowania - na orliku mamy do czynienia ze sztuczną trawą i zakładając korki, możemy je, a także nawierzchnię boiska, łatwo zniszczyć.

Buty na sztuczną trawę zwane turfami posiadają podeszwę sztywną, uzbrojoną w niewielkie wypustki różnej długości. Taka budowa zapewnia im dobrą przyczepność na śliskiej lub zmrożonej trawie, dlatego są najlepszym wyborem jako buty na orlik.

Turfy piłkarskie to buty o specjalnej budowie przeznaczonej do gry na zróżnicowanych nawierzchniach. Sprawdzą się nie tylko na orlikach, lecz również na żwirze, zbitym śniegu oraz na lodzie.

TURFY PIŁKARSKIE - DWA GŁÓWNE RODZAJE

Buty na sztuczną trawę występują w dwóch rodzajach:

1. turfy piłkarskie AG (Artficial Grass) wyposażone w małe, okrągłe korki z wypustkami. Taka budowa gwarantuje wysoką przyczepność na sztucznym podłożu posypanym granulatem.

2. turfy piłkarskie TF/TF (Turf Trainers), z bardzo małymi, gumowymi, gęsto rozmieszczonymi kołeczkami. Sposób ich ulokowania na podeszwie i technika wykonania zapewniają przyczepność także na wilgotnej lub zmrożonej nawierzchni, dlatego często zwane są przez piłkarzy śniegówkami. To najlepsze buty na sztuczną trawę.

Buty na orlik posiadają specjalną konstrukcję podeszwy. Powinna być ona wykonana z twardej, odpornej na ścieranie gumy zapewniającej dobrą przyczepność i wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest również kształt butów, a przede wszystkim dopasowanie do naturalnego podbicia naszej stopy.

BUTY NA ORLIK - NAJLEPSZY WYBÓR

Najbardziej znane marki produkujące turfy na sztuczną trawę to:

Adidas - turfy adidas TF,
Puma - turfy puma TT oraz
Nike - turfy nike TT/TF.

Turfy adidas TF w porównaniu z modelami TT innych producentów odznaczają się perfekcyjnym rozlokowaniem na podeszwie gumowych wypustek, które zapobiegają poślizgowi i zapewniają zawodnikowi dużą zwrotność. Ich odpowiednio dobrany kształt i elastyczne cholewki sprawiają, że zgodnie z opinią wielu grających turfy adidas TF to najlepsze buty na orlik.

Turfy puma FF posiadają również bardzo twardą podeszwę, co w połączeniu z dobrze przemyślanym kształtem niewielkich korków sprawia, że również stoją wysoko w orlikowym rankingu, podobnie zresztą jak turfy nike, które zachwycają rozwiązaniami podwyższającymi komfort ich użytkowania. Zaznaczyć tu należy, że turfy puma i turfy nike w niczym nie odbiegają swoimi zaletami od wyrobów Adidasa, a popularność te ostatnie zawdzięczają prawdopodobnie ugruntowanej od wielu lat obecności na rynku obuwia sportowego.

Wymienione wyżej marki, mimo ich światowego zasięgu, nie muszą być wyborem dotkliwym dla naszych kieszeni. Łatwo można znaleźć modele tańsze, przeznaczone dla początkującego zawodnika. Naszym zdaniem warto je wziąć pod uwagę wybierając buty na orlik.

Komentarz

Zostaw komentarz

Zaloguj się