Paczka w Weekend - przesyłki nadane w piątek wysyłamy bez dodatkowych opłat z dostawą w sobotę. Dotyczy tylko przesyłek do paczkomatów Inpost.

Jakie buty sportowe na zimę będą najwygodniejsze?

Opublikowane w:

Kategorie: Obuwie

Autor: Forol

JAKIE BUTY NA ZIMĘ BĘDĄ NAJWYGODNIEJSZE?

Buty zimowe o sportowym charakterze wcale nie muszą nas przytłaczać ciężkością w czasie codziennego stosowania. Wielu z nas zależy przede wszystkim na tym, by buty zimowe były na tyle uniwersalne, aby bez problemu można było stosować je nie tylko do chodzenia, ale również do różnego rodzaju ćwiczeń na świeżym powietrzu, bez względu na aktualnie panującą wysokość temperatury za oknem.

Najnowsze rozwiązania obuwnicze, przygotowane przez projektantów pozwalają na połączenie lekkiej formy przepuszczającej powietrze oraz ocieplającej stopy nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Cała rzecz polega na wykorzystaniu odpowiednio dobranych materiałów oraz procesach technologicznych, stosowanych we współczesnym przemyśle obuwniczym.

Oferty sklepów obuwniczych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, obfitują w skrajnie różne modele butów, wśród których łatwo trafić na podróbki i formy niekoniecznie przechodzące cały sezon bez szwanku. A przecież nikt z nas nie lubi poczucia straconych pieniędzy. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam wybrać właściwe buty na zimę, nie tylko do chodzenia, ale również do aktywnego spędzania czasu!

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE OBUWIA ZIMOWEGO?

Przeglądając oferty firm obuwniczych na sezon zimowy, warto zwrócić uwagę na szereg cech szczególnych, m. in.:

- usztywniony przód butów oraz okolica pięt - dość charakterystyczna cecha obuwia roboczego, teraz wykorzystywana jest także przy projektowaniu butów sportowych, rodzaj usztywnienia nie jest jednak tak inwazyjny, jak w przypadku butów przeznaczonych do pracy w utrudnionych warunkach
- zastosowanie tkanin przepuszczających pewną ilość powietrza, bardzo popularne jest stosowanie tkanin onSteam, charakterystycznych dla projektowania obuwia dziecięcego, obecnie coraz częściej wykorzystywanych także przy projektach obuwia dla dorosłych

- wysokie podbicie z tworzywa sztucznego - gwarantuje ochronę stopy przed wilgocią płynącą od podłoża oraz stabilne położenie w każdych warunkach

- wzmocnione sznurowadła, odporne na zatarcia przy metalowych elementach systemu wiązania i przerwania w czasie gwałtownego wiązania butów

- ocieplenie miękkim i delikatnym materiałem

BUTY NA AKTYWNĄ ZIMĘ!

Jeśli chcemy, aby buty wykorzystywane przy zimowym joggingu lub ćwiczeniach na świeżym powietrzu mogły wytrzymać nieco dłużej, niż jeden sezon, powinniśmy konserwować je w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, po skończonych ćwiczeniach, nie należy pozostawiać obuwia wilgotnego, ponieważ woda przenika przez warstwę zewnętrzną, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie zastosowano materiał przepuszczający powietrze.

Elementy z tworzywa sztucznego są bardziej wytrzymałe. Po zdjęciu butów dobrze jest przetrzeć je szmatką do sucha i pozostawić w ciepłym miejscu, aby pozbyć się wilgoci.

Buty nie tylko sznurowane, ale także dodatkowo wzmocnione rzepami samoprzylepnymi, idealnie przylegają do stopy i w każdych warunkach pozwalają czuć się w pełni komfortowo. Przydatne w zdejmowaniu obuwia mogą się okazać także błyskawiczne zamki boczne.

Komentarz

Zostaw komentarz

Zaloguj się